גונן אללוף

משרד עורכי דין

 

התחברות לחברים

דף הבית >> הוצאה לפועל מזונות
הוצאה לפועל מזונות          
 
גביית מזונות בהוצאה לפועל
 
בן זוג המחזיק בידו פס"ד למזונות או הסכם ממון שקיבל תוקף של פס"ד יכול להגישו לביצוע בלשכת ההוצאה לפועל כפסק דין לכל דבר.
תיקי הוצאה לפועל בענייני מזונות הנם תיקים המצויים במסלול מיוחד.

עקב העובדה שמדובר במזונות, ובמיוחד במזונות קטינים , מקבלים תיקי ההוצאה לפועל התייחסות מיוחדת בלשכת ההוצאה לפועל כך שבתיקי הוצל"פ של מזונות מאתפשרת נקיטת הליכי גבייה אגרסיבית יותר מתיקי הוצאה לפועל רגילים.
כך לדוגמא – בתיקי הוצל"פ של מזונות קיים הליך של פקודת מאסר, בעוד שהליך זה אינו מופעל היום בתיקי הוצאה לפועל רגילים.

במקרה של תיק הוצאה לפועל , לא יכול החייב לבקש להחקר בחקירת יכולת, היות ויכולתו נחקרה במסגרת בית המשפט לענייני משפחה / בית הדין הדתי, ועל אין סמכות לרשם ההוצאה לפועל לפרוס חוב מזונות שלא שולם (הכלל אינו חל מקרה שהמזונות הינם של קרוב  משפחה שאינו מהדרגה הראשונה).

מלבד מזונות שוטפים ניתן לבצע בתיק מזונות גם הוצאות שנקבעו בפסק הדין , אשר בדר"כ מכונות "הוצאות מיוחדות" כגון הוצאות רפואיות שאינן נכללות בסל הבריאות, שיעורים פרטיים, צהרון, חוגים, שיעורי נהיגה וכו'.

חשוב להבין כי רשם ההוצאה לפועל מבצע את פסק הדין ככתבו וכלשונו ולא יכול להוסיף או לגרוע מפסק הדין, אף אם קיים עיוות בפסק הדין.

לאור כך יש לשים לב למקרים רבים בהם מבקשים השתתפות בהוצאות מיוחדות שאינן מוסדרות בפסק הדין. כך לדוגמא אם מצויין כי ישנה השתתפות של האב בחוג אחד בשנה, לא יכולה האם לדרוש השתתפות האב בשני חוגים ללא הסכמת האב.

יודגש כי תשלומי משכנתא או תשלומים אחרים שנקבעו בפס"ד אינם תשלומי מזונות ובגין חיובים אלו ניתן לפתוח תיק הוצאה לפועל רגיל.

חשוב להדגיש כי בכל מקרה שבו החייב משלם ישירות לזוכה, עליה לעדכן את תיק ההוצאה לפועל (וזאת במקרה שבו המזונות משפועלים בתיק, כלומר סכום המזונות החודשי מגדיל את החוב בתיק חודש בחודשו באופן אוטומטי).
 


למידע לגברים הנתבעים בהוצל"פ מזונות לחץ כאן

למידע לנשים התובעות בהוצל"פ מזונות לחצי כאן
מניה שוחט 23, אזור | 077-3393831 | פקס: 0773393834

ייעוץ שיווקי
 פרסום בגוגל בית לעסקים
לייבסיטי - בניית אתרים