גונן אללוף

משרד עורכי דין

 

התחברות לחברים

 

בית משפט השלום בתל אביב - יפו

תא"ק 51220-07 הקיבוצים נ' יעקב

 

 

08 אפריל 2010

בקשה מס' 1

 

 

 

 

המבקש

נור שריף יעקב

 

 

נגד

 

המשיבה

מכללת סמינר הקיבוצים

 

 

<#2#>

נוכחים:

המבקש בעצמו וב"כ עו"ד אבו טועמה

ב"כ המשיבה עו"ד לירז גונן-אללוף

 <#3#>

החלטה

בפני בקשה לביטול פסק דין שניתן כנגד המבקש בהעדר הגנה. המבקש נחקר על תצהירו. בחקירתו אישר המבקש כי הובא בפני רשם הוצאה לפועל בצו הבאה ביום 18/10/09. הבקשה לביטול פסק הדין הוגשה ביום 02/03/10 לפיכך נטען כי היה על המבקש להגיש בקשה להארכת המועד.

 

המועד להגשת בקשה לביטול פסק דין הוא מועד הקבוע בחיקוק ועומד על 30 ימים מיום שנודע למבקש אודות פסק הדין. המבקש לא פירט בתצהירו מתי נודע לו אודות פסק הדין, אולם כאמור, אישר כי הובא בפני רשם הוצאה לפועל ביום 18/10/09 ולפיכך, זהו המועד אשר ממנו אפשר לייחס למבקש ידיעה אודות פסק הדין. בנסיבות אלה, היה על המבקש להגיש את הבקשה לביטול פסק הדין בתוך 30 ימים מיום 18/10/09.

 

עד למועד הגשת הבקשה לביטול פסק הדין חלפו יותר מ-30 ימים ולפיכך היה על המבקש להגיש ביחד עם בקשתו לביטול פסק הדין בקשה להארכת מועד ולפרט בה טעם מיוחד המצדיק לטעמו את הארכת המועד.

 המבקש לא הגיש בקשה להארכת מועד ולפיכך ניתן היה כבר בשלב זה לדחות את בקשתו. אף על פי כן ארחיב ואומר כי גם אם הייתי מתעלמת מהמחדל של אי הגשת הבקשה להארכת המועד, לא ניתן למצוא בטענות המבקש כפי שהועלו בחקירתו ובסיכומי בא כוחו כל טעם מיוחד המצדיק את הארכת המועד.

 

המבקש נשאל לגבי פרק הזמן שלקח לו להגיש את הבקשה לביטול פסק הדין מיום שהובא בפני רשם ההוצאה לפועל, וכעולה מחקירתו לקח לו זמן להתפנות לבירור העניין, יש לו תיקים נוספים שהיה צריך לבחון ולעורך דינו היה דרוש זמן ללמוד את התיק, אילו הן הטענות שנטענו ואף אחת מהן אינה עונה על הגדרת טעם מיוחד כפי שהוגדרה בפסיקה כטעם שאינו תלוי במבקש עצמו.

 בנסיבות אלה, משהמבקש אף לא גילה טעם מיוחד במועד הדיון עצמו איני רואה דרך או הצדקה לכפר על מחדלו של המבקש ולפיכך אין מקום לדון לגופה של הבקשה כל עוד המבקש לא פסח על המשוכה של האיחור בהגשת הבקשה.

 סיכומו של דבר, משהבקשה לביטול פסק הדין הוגשה באיחור ללא הגשת בקשה להארכת מועד וללא הצגת טעם מיוחד בדיון עצמו, לא נפתח הפתח לקיום דיון לגופה של הבקשה לביטול פסק הדין, ומשכך, הבקשה לביטול פסק הדין נדחית.

 המבקש ישלם למשיבה הוצאות הבקשה סך של 1,500 ₪ + מע"מ.

 ככל שעוכבו הליכים בתיק הוצאה לפועל מספר 0189063072 מורה על החייאת ההליכים.

ניתנה והודעה היום כ"ד ניסן תש"ע, 08/04/2010 במעמד הנוכחים.   

 

54678313

 

שרון הינדה, רשמת

 

הוקלד על ידי: הדס סעדי ויינר

נוסח מסמך זה כפוף לשינויי ניסוח ועריכה

 

הודעה למנויים על עריכה ושינויים במסמכי פסיקה, חקיקה ועוד באתר נבו - הקש כאן

 

מניה שוחט 23, אזור | 077-3393831 | פקס: 0773393834

ייעוץ שיווקי
 פרסום בגוגל בית לעסקים
לייבסיטי - בניית אתרים