גונן אללוף

משרד עורכי דין

 

התחברות לחברים

דף הבית >> סיפורי הצלחה של לקוחות >> הקטנת מס רכישה
 
 

צביקה (שם בדוי), לקוח ותיק של משרד לירז גונן אללוף מספר:

 

"לפני כשבוע פגשתי במפתיע את יובל, חבר מהתיכון. בשיחה סתמית שהתגלגלה, יובל סיפר לי שהוא הכיר בחורה נחמדה, יעל שמה, והם עומדים להתחתן. כמו כולם, חיפשו יובל ויעל לקנות דירה ולבנות בה את חייהם החדשים. לאחר מסע חיפושים מפרך מצאו את הדירה הנכספת בפתח תקווה.

לצורך רכישת הדירה, נאלצים יובל ויעל לקחת משכנתא גדולה. יובל ויעל חישבו שקל לשקל ומצאו דירה שמתאימה ליכולתם הכלכלית. אך לרוע המזל, לפני שעמדו לרכוש את הדירה, התברר ליובל ויעל שעליהם לשלם מס רכישה בסך של 12,000 ₪. 

יובל שרק התחיל לעבוד כטכנאי מחשבים, בחברה גדולה ויעל סטודנטית לתקשורת, שעובדת כמוקדונית בחברת סלולר, נבהלו מסכום מס הרכישה.

סכום המס בנוסף למשכנתא ולהוצאות הרבות שעוד עומדות בפניהם כגון קניית ריהוט ותשלומים שונים לבנק ולגורמים נוספים, הכה את הזוג הצעיר בהלם.

יובל ויעל ידעו שיהיה עליהם לשלם מס למדינה, אך לא שיערו שסכום המס יהיה כל כך גבוה!!!.

יובל סיפר לי שהוא התייעץ עם חבר שלו קובי, מתמחה במשפטים. קובי אמר לו ש"אין מה לעשות, זה מס שיש לשלם למדינה".

יובל ויעל ששמעו מזוג חברים שקנו דירה לאחרונה, כי הם כן קיבלו הטבות בתשלום המס החליטו לא להסתפק בתשובתו של קובי, ונפגשו לייעוץ עם עורך דין, שהודיע להם חד משמעית: "אין מנוס מלשלם את המס".

תשלום המס גרם ליובל ויעל לראות את חלומם, לרכוש את הדירה שרצו, הולך ומתרחק. יובל סיפר לי כי הם שוקלים עקב כך לדחות את קניית הדירה ולגור בשכירות עוד מספר שנים.

שמיעת סיפורו זה של יובל, לא נתן לי מנוח.

את לירז בעלת משרד עורכי דין, אני מכיר זה זמן רב, היות וייעצה לי ולמשפחתי פעמים רבות. מהיכרותי הרבה עימה ידוע לי שהיא מלווה עסקאות מקרקעין רבות.

לא יכולתי להתאפק ולכן פניתי ללירז ושאלתי אותה האם התשובה שקיבל יובל נכונה, ובאמת אין מה לעשות.

מיד שסיימתי את שיחתי עם לירז התקשרתי ליובל ואמרתי לו: "תתקשר עכשיו למוכר ותבדוק אם הדירה עדיין למכירה". יובל מבולבל מדברי שאל: "למה? זכינו בלוטו ? הרי אמרתי לך שאין לי את הכסף לשלם כמס".

ביום שלמחרת, ב- 8:30 בבוקר, התייצבו יובל ויעל במשרדה של לירז. בשיחה שערכה לירז עם יובל ויעל, נראה היה בהתחלה כי אין מנוס מלשלם את המס הגבוה היות ובני הזוג לא התאימו לתנאים שקבועים בחוק.

לירז העוסקת רבות בתחום מיסוי הנדל"ן ביקשה מבני הזוג לאפשר לה לחזור אליהם עם תשובה סופית בתוך 24 שעות.

לאחר בדיקה מקיפה מצאה לירז אפשרות אחרת לקבלת הקלה במס הרכישה, ועקב כך נמצא כי תשלום מס הרכישה שעל יובל ויעל לשלם עבור דירת חלומותיהם, מסתכם ב- 5,368 ₪ בלבד!

מדובר בחיסכון של למעלה מ- 55% המסתכם ב- 6,632 ₪.

זהו חיסכון משמעותי מבחינת יובל ויעל משום שמדובר בסכום השווה לשתי משכורות חודשיות של יעל!!!

יומיים לאחר מכן, נפגשו יובל ויעל והמוכרים במשרדה של לירז, ובשעה טובה חתמו על הסכם לרכישת הדירה

למידע נוסף ובדיקת זכאותכם להפחתה במיסים לחץ כאן

מניה שוחט 23, אזור | 077-3393831 | פקס: 0773393834

ייעוץ שיווקי
 פרסום בגוגל בית לעסקים
לייבסיטי - בניית אתרים